Czemuż odpowiedni żwirek dla kotów jest rzeczywiście ważny?

Żwirek dla kotka

Żwirek dla kotka to wówczas niezastąpione akcesorium kuwety. Istnieją różnorakie typy żwirków dla kota. Którykolwiek z nich przydaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak i także zakrytej. Żwirek dla kotów posiada taki negatyw, iż nie można do końca uniknąć jego rozrzucaniu wzdłuż kuwety oraz rozprzestrzenianiu po mieszkaniu przez kotka.
https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html ogromny wybór żwirków silikonowych

Który żwirek dla pupila?

Najprościej jest do kuwety nasypać po prostu zwykły piasek. Choć na rynku są widoczne oryginalne żwirki dla kotka, wiele przyjemniejsze w używaniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają standardowy piasek. Są właściwe dla kotków, które nierzadko wychodzą na pole i kochają kopać w ziemi. Takie kotki potrzebują posiadać w kuwecie coś znajomego.

Tymczasem taki żwirek dla kotka wyjątkowo prędko zaczyna odstraszająco pachnieć, bowiem niestety nie ma możliwości odseparowania żwirku zabrudzonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy tworzy budowę delikatnych kamyczków. Im owe kamyczki są masywniejsze, tymże żwirek mniej roznosi się po mieszkaniu.

Aczkolwiek owy większy oraz cięższy jest mniej efektywny. Jeżeli kot odda mocz na taki żwirek, wytwarza się grudka, jaką można szybko wyrzucić z kuwety bez potrzeby rotacji wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe albo zapachowe. Asortyment zapachów jest wielki, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, świetne żwirki dla kota bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotka silikonowe powstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety wolno wyjmować odchody na bieżąco, natomiast cały żwirek zamieniać co około 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla kotka jest szczególnie skuteczny.

Jeżeli go stosujemy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym polu, aby woda z moczu płynnie wyparowała. Mocno rozpoznawalne żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy jeszcze drewniany żwirek dla pupila. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek dobrze zobojętnia smrody i nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego właściwością jest to, iż najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozprzestrzenia się po domu. Na rynku widoczne są żwirki dla kota drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie potrzeba czyścić po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze aromatu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specyficzne absorbery smrodu oraz neutralizatory, które można dawać w znikomej porcji do żwirku dla kotów. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, że mają zarazem cechy oczyszczające.