Jaką wybrać kuwetę dla swojego kotka? Czym się sterować?

Kuweta dla kotów

Koty to stworzenia najczęściej domowe, które gdzieniegdzie wychodzą na pole. Dla zderzenia pieski wyprowadza się na spacery cyklicznie, zatem mają perspektywę samodzielnego wybiegania się, a dodatkowo załatwienia własnych potrzeb fizjologicznych. Domowe koty niestety takiej możliwości nie posiadają, stąd którykolwiek poważny gospodarz powinien dać im komfort i dodatkowo użyteczne akcesoria. Do wielu produktów, które niezastąpione są dla kota, należą między innymi miski, zabawki, posłanie oraz niewątpliwie kuweta. Owa ostatnia jest potrzebna dla utrzymania higieny w mieszkaniu lub domu, oraz także, żeby dać mruczkowi optymalny komfort. W mnogości wyrobów przeznaczonych dla kota znajduje się także mnóstwo kuwet. Są przeróżnego typu, wielkości i dodatkowo wyglądu, jak i głębokość. Nic nadzwyczajnego więc, że posiadacze kotów bardzo często posiadają kłopot z wyborem optymalnej kuwety dla swojego ulubieńca.
sklep zoologiczny zobacz transporter dla kota

Jaka winna być dobra kuweta?

W zależności od sklepu oraz zawartości jego wyboru możemy natrafić kuwety, które będą kwadratowe, opływowe, prostokątne, a także trójkątne. Ponadto dopasowując kuweta dla kotów, potrafimy natrafić na różnorakie wzory – wersje odkryte, z zamykanym wejściem, z drzwiczkami czy bez. Niesłychanie łatwo pogubić się w ilości i także modelach, więc przed doborem kuwety należałoby przeczytać teksty informacyjne. Właściwa toaleta na kotka powinna wyróżniać się właściwą głębokością, a przede wszystkim powierzchnią. Dla kotków stanowi to wówczas ogromne znaczenie ze względu na to, że z natury są to wówczas wyjątkowo czyste zwierzęta, które pragną posiadać dostarczone dobre warunki do powszechnej higieny. Wbrew pozorom typ kuwety też ma znaczenie. Przede wszystkim pragniemy wziąć pod uwagę wiek kota i dodatkowo jego zdolności. By także sobie dać komfort, musimy przemyśleć, gdzie w mieszkaniu albo domu położymy kocią kuwetę. Takie przemyślenia pomogą w wyborze stosownego rozmiaru.

Najpopularniejsze grzechy przy wyborze kuwet

Do jednych z najliczniejszych błędów przy doborze kociej toalety jest niedopasowanie do wielkości. Jakikolwiek kotek podczas załatwienia własnych codziennych spraw fizjologicznych pragnie stanowiska. Z powodu zbyt wąskiej kuwety zwierzak może prawdopodobnie czuć dyskomfort, co w rezultacie może prowadzić do załatwiania własnych spraw poza wyznaczonym miejscem. Drugim z najczęstszych błędów przy wyborze kuwety jest jej konstrukcja. Nie każdy kotek potrafi i także uwielbia korzystać a z kuwety z drzwiczkami bądź z nakryciem. Żeby uniknąć tegoż błędu, należy przemyśleć, czy nasz pupil uwielbia zamknięte przestrzenie i dodatkowo czy czuję się w nich wygodnie. Dylematem bywają też drzwiczki, bowiem niektóre koty nie potrafię ich obsługiwać. Najczęściej wówczas obiegają własną kuwetę zaś sprawy higieniczne składają na naszych dywanach albo chodniczkach łazienkowych. Zasadniczo wygląd kuwety nie ma istotniejszego znaczenia, dla kotów liczy się ilość miejsca oraz głębokość. Układ z powodzeniem możemy wyszukać pod własne potrzeby i miejsce. Dodatkowym grzechem właścicieli kotów przy urządzaniu stanowiska higieny jest dobór słusznego żwirku. Winien on realizować wymagania pupila, nie powodować okaleczenia łapek, a przede wszystkim pochłaniać zapach i wilgoć. Dobór żwirku to jednakże materiał na specjalny artykuł.

Co staje się jeszcze istotne przy kociej kuwety?

Każdy gospodarz kota winien pamiętać, iż funkcjonuje ogólna formuła tycząca kociej kuwety. Kuwety w budynku powinno być tyle ile kotków i jeszcze jedna sztuka. To kot finalnie postanawia, gdzie będzie załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne, stąd powinniśmy podarować mu propozycję wyboru, oraz w razie konieczności zmiany miejsca. Oraz ostatnią bardzo ważną kwestią jest stałe oczyszczanie oraz mycie kociej kuwety. Kot, który nie będzie miał podanych owych ważnych warunków do bycia w mieszkaniu, z całą gwarancją będzie dawał nieczystości poza kuwetą. W skrajnych wypadkach ogłosi swoje niespełnienie przez załatwianie spraw fizjologicznych na pościeli, dywanach albo w kapciach.