Konieczne dodatki, jakie musisz mieć!

Kuweta dla pupila

Kotki to zwierzęta głównie domowe, które wyjątkowo wychodzą na pole. Dla przeciwstawienia psiaki wyprowadza się na spacery regularnie, dlatego mają szansę samodzielnego wybiegania się, zaś dodatkowo załatwienia własnych potrzeb fizjologicznych. Domowe kotki niestety takiej opcji nie mają, dlatego każdy porządny gospodarz powinien obiecać im komfort i dodatkowo konieczne dodatki. Do wielu artykułów, które wskazane są dla pupila, należą między innymi miski, zabawki, legowisko plus niewątpliwie kuweta. Ta ostatnia jest konieczna dla zachowania higieny w pomieszczeniu lub domu, a jeszcze, ażeby zapewnić mruczkowi optymalny komfort. W większości towarów poświęconych dla kotów znajduje się także wiele kuwet. Są przeróżnego typu, wielkości i także wyglądu, jak i głębokość. Nic dziwnego więc, że posiadacze kotów niesłychanie często mają dylemat z doborem optymalnej kuwety dla własnego pupila.

Jaka winna być adekwatna kuweta?

W zależności od sklepu i zawartości jego asortymentu możemy zastać kuwety, które będą kwadratowe, okrągłe, prostokątne, a jeszcze trójkątne. Ponadto selekcjonując kuweta dla kotów, możemy zastać rozmaite modele – wersje odkryte, z zamykanym wejściem, z drzwiczkami bądź bez. Niesłychanie łatwo pogubić się w ilości i także wzorach, zatem przed doborem kuwety warto przeczytać artykuły informacyjne. Trafna kuweta na kotka winna charakteryzować się odpowiednią głębokością, a przede wszystkim wysokością. Dla kota ma to wówczas duże znaczenie ze względu na to, iż z natury są to ogromnie higieniczne stworzenia, które pragną mieć dane dogodne warunki do domowej higieny. Wbrew pozorom kontur kuwety też ma znaczenie. Przede wszystkim pragniemy wziąć pod rozwagę wiek pupila tudzież jego możliwości. Żeby również sobie zagwarantować luksus, potrzebujemy przemyśleć, gdzie w mieszkaniu bądź budynku położymy kocią kuwetę. Takie przeanalizowania ułatwią w doborze przydatnego rozmiaru.

Najczęstsze błędy przy doborze kuwet

Do jednych z najpopularniejszych błędów przy wyborze kociej toalety jest niedostosowanie do wielkości. Każdy kot podczas załatwienia własnych codziennych spraw fizjologicznych potrzebuję stanowiska. Z powodu zbyt małej kuwety zwierzak potrafi odczuwać dyskomfort, co w efekcie może doprowadzać do załatwiania własnych potrzeb poza ustalonym polem. Drugim z najpospolitszych grzechów przy wyborze kuwety stanowi jej konstrukcja. Nie każdy kotek potrafi i także kocha korzystać a z kuwety z drzwiczkami lub z nakryciem. Ażeby uniknąć tego błędu, należy przemyśleć, czy nasz kotek kocha zamknięte przestrzenie i dodatkowo czy czuję się w nich komfortowo. Dylematem bywają także drzwiczki, ponieważ niektóre koty niestety nie mogą ich używać. Najczęściej wówczas unikają swoją toaletę, a sprawy higieniczne składają na naszych dywanach czy chodniczkach łazienkowych. Niby wygląd kuwety nie ma szerszego znaczenia, dla kotka liczy się ilość miejsca tudzież głębokość. Model z powodzeniem możemy dobrać pod swoje potrzeby oraz miejsce. Innym błędem posiadaczy kota przy przygotowywaniu stanowiska higieny jest wybór trafnego żwirku. Winien on spełniać pragnienia kotka, nie powodować okaleczenia łapek, a przede wszystkim absorbować smród oraz wilgoć. Dobór żwirku to wówczas jednakże wątek na specjalny wpis.

Co jest też ważne przy kociej kuwety?

Każdy właściciel kota winien pamiętać, iż panuje ogólna formuła dotycząca kociej kuwety. Kuwety w domu powinno być tyle ile kotów i jeszcze jedna sztuka. To wówczas pupil bezapelacyjnie decyduje, gdzie będzie załatwiał swoje sprawy fizjologiczne, stąd powinniśmy podarować mu możliwość wyboru, a w razie konieczności zmiany miejsca. I dodatkowo ostatnią niesłychanie istotną rzeczą stanowi systematyczne sprzątanie i dodatkowo mycie kociej kuwety. Kot, który nie będzie miał zagwarantowanych tychże standardowych warunków do przebywania w mieszkaniu, z całą gwarancją będzie zostawiał nieczystości za kuwetą. W skrajnych przypadkach ogłosi osobiste niezadowolenie przez załatwianie potrzeb fizjologicznych na pościeli, dywanach albo w adidasach.

żwirek silikonowy https://www.krakvet.pl/zwirek-dla-kota-zwirek-silikonowy-bentonitowy-kukurydziany-drewniany-dla-kota-c-150.html

Żwirek dla kotka

Żwirek dla kotka to nieodzowne akcesorium kuwety. Istnieją wielorakie typy żwirków dla kota. Każdy z nich nadaje się zarówno do kuwety odkrytej, jak i także zakrytej. Żwirek dla kotka ma taki brak, że niestety nie wolno do końca powstrzymać jego rozsiewaniu obok kuwety oraz noszeniu po pomieszczeniu przez pupila.

Jaki żwirek dla kota?

Łatwo jest do kuwety wsypać po prostu zwyczajny piasek. Lecz na rynku są widoczne różne żwirki dla kotów, znacznie korzystniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają pospolity piasek. Są niezastąpione dla kotów, które nieraz idą na pole i dodatkowo ubóstwiają grzebać w ziemi. Takie koty potrzebują posiadać w kuwecie cokolwiek znajomego. Jednakże taki żwirek dla kotka bardzo gwałtownie zaczyna odstraszająco pachnieć, bowiem niestety nie ma szansy oddzielenia żwirku zatrutego moczem od czystego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy posiada budowę drobnych kamyczków. Im te kamyczki są mocniejsze, tymże żwirek mniej rozpowszechnia się po domu. Jednakże ów większy i cięższy jest mniej skuteczny. Jeżeli kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się kuleczka, którą można prędko wyrzucić z kuwety bez konieczności zmiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe bądź zapachowe. Zbiór zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, świetne żwirki dla kotów bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotów silikonowe wstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można wyrzucać odchody na bieżąco, oraz wszystek żwirek zamieniać co prawie 3 tygodnie. Ów żwirek dla pupila jest ogromnie funkcjonalny. Jak go wykorzystujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym środowisku, żeby woda z moczu łatwiej odparowała. Nadzwyczaj rozpoznawalne żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.
Do wyboru mamy także drewniany żwirek dla kota. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można usuwać go do toalety. Taki żwirek prawidłowo niweluje aromaty i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego zaletą stanowi to zatem, że najbardziej ze wszystkich żwirków rozprasza się po domu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie potrzeba myć po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Absorbery smrodu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne nadzwyczajne absorbery aromatu i dodatkowo neutralizatory, jakie można rzucać w niedużej porcji do żwirku dla kotów. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, iż mają również właściwości dezynfekujące.

żwirek silikonowy dla kota

Drapak dla kotów – jaki kupić?
Kotki posiadają szpony, które nie pielęgnowane zaczynają męczyć oraz sprawiać ból. Zatem każdy spośród nich ma własną konieczność drapania dzięki której ostrzy sobie pazury a przy okazji podkreśla znany teren. Przy zadowalaniu tejże własnej kociej sprawy szczególnie cierpią meble, które w oczach kota znakomicie nadają się do tegoż zadania. Posiadacze pupilów przeważnie nie wiedzą jak ocalić własne meble przed niszczącymi pazurami bliskich kotów starają się w pewien sposób je odzwyczajać od drapania foteli bądź nietypowymi środkami oszczędzać własny skarb. A rozwiązanie jest o wiele łatwiejsze. Wystarczy zastanowić się nad nabyciem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym znajduje się sporo różnych rodzajów drapaków dla kotów. Jak więc zakupić owy właściwy?
Przede wszystkim należy przystosować drapak do pomieszczenia w jakim przebywamy. Jeżeli posiadamy sporo miejsca na której umiemy dać dodatkowy przedmiot drapak dla kota w postaci stojącej będzie najzdrowszym rozwiązaniem. Niniejszego wzorca drapak dla kota jest niesamowicie zrównoważony, oraz owe bardziej rozbudowane (np. piętrowe spośród różnorakiego rodzaju budkami, leżankami, ekstra zabawkami itp.) będą, oprócz pełnienia własnej oryginalnej roli, również wspaniałym miejscem do zabaw dla twojego podopiecznego. Gdy mamy małe pomieszczenie lepszym rozwiązaniem będzie drapak dla kotów do powieszenia na ścianach czy drzwiach. Taki drapak dla kota zaprząta stosunkowo mało pomieszczenia oraz wolno go dać np. na drzwiach, jakie kotek niejednokrotnie niszczył w ów sposób je broniąc.
Drapak dla kota potrzebuje być także dopasowany do jego wielkości. Kupienie niewielkiego drapaka dla wysokiego kota może prawdopodobnie doprowadzić, że pupil będzie go wywracał przy jakiejkolwiek próbie zastosowania a tymże samym się nim znudzi i dodatkowo powróci do niszczenia mebli. Wystarczy zatem właściwie dobrać drapak dla kota do jego wielkości ażeby mógł on spełniać znane wykorzystanie.
Inną rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę nabywając drapak dla kota stanowi materiał z którego jest zbudowany. Głównie wyprodukowany jest z sizalem inaczej włóknem agawy, natomiast pewne spośród owych droższych zamiast sizalu zawierają trawę morską. Pozostałe elementy drapaków najczęściej wykonane są z drewna lub wikliny, natomiast miejsca dedykowane do odpoczynku obite delikatnym materiałem i dodatkowo wypełnione gąbką. W niniejszym wyjątku dobór zależny jest od zdolności budżetowych kupującego.
Przed kupnem drapaka dla kota należy przemyśleć podobnie którą funkcję będzie realizował. W przypadku kiedy ma jedynie być do drapania wtedy wystarczą najzwyklejsze drapaki stojące bądź leżące, ale gdy ma wykonywać dodatkowe role (takie jak miejsce do spania albo zabawy) lepiej wybrać ich rozbudowane wersje.
Na rynku jest dużo drapaków przeznaczonych dla rozmaitych kociąt. Ich asortyment nie powinien dawać za dużo dylematów zwłaszcza wówczas jak dobrze wiemy czego oczekujemy od nabytego drapaka. Jeśli zależy nam zaledwie na ochronie foteli i dodatkowo nie posiadamy za wiele miejsca starczy normalny drapak stojący bądź poziomy. Jeśli pragniemy aby drapak dla kota był również miejscem do zabaw i wypoczynku i przy tymże wyglądał elegancko możemy rozglądnąć się za bogatszymi, nadzwyczaj rozszerzonymi możliwościami. Niezależnie od tego który drapak dla kota wyselekcjonujemy należy pamiętać, iż do dowolnego z nich kot wpierw musi się przyzwyczaić i dodatkowo przysposobić do czego służy.