Najistotniejsze urządzenia dla dużego psa. Obowiązkowo nabądź legowisko dla psiaka

Sportowe szelki dla czworonoga

Z psem możemy ćwiczyć rozmaite sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze lub hulajnodze. Nie musi to zatem być od razu fachowy wysiłek, biegać lub jeździć na rowerze możemy z psem rekreacyjnie. Do tego obowiązkowe będą wyjątkowe, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla pieska posiadają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, również krajowy producent Sali. Specjalistyczne, sportowe szelki dla pieska zrobione są tak, ażeby zapewnić czworonogowi komfort podczas treningu.
Do mniej forsownych sportów można używać szelek dla czworonoga zaprzęgowych, lecz mądrze jest używać specjalistyczne szelki dedykowane do biegania z psem albo przejażdżki na rowerze.
wybierz legowisko dla swojego pieska https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer dostarcza prócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania oryginalnych sportów biegowych. Są to wówczas szelki znakomicie wpasowane do budowy czworonoga, gwarantują ochronę szyi i dodatkowo pleców. Nie porywają się w czasie biegu i także nie przynoszą zranień. Szelki dla czworonoga Line mogą być stosowane dodatkowo na co dzień, szczególnie do długodystansowych spacerów. Są to wówczas szelki nadające się doskonale do dogtrekkingu.
Pozostałe sportowe szelki dla psa to wówczas sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Jest to zatem zestawienie klasycznych szelek rodzaju guard oraz uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla pieska również idealnie sprawdzają się w dogtrekkingu, choć można uprawiać w nich amatorsko pozostałe sporty. Szelki Speed można niewiarygodnie dobrze dostosować do kształtów psa, mają dwa punkty regulacji. Szelki rozdzielają symetrycznie siłę, z jaką psiak ciągnie, pozwalając mu na wygodną i także efektywną pracę oraz lekkość manewrów. Szelki dla psa Speed są wygodne i także łagodne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, przydaje się do przypinania czworonoga na spacer, drugie do zaczepiania w momencie biegu, jazdy na rowerze lub długiej podróży.

Firma Sali tworzy też tradycyjne szelki dla pieska „norweskie”, które także sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z pieskiem. Dedykowane są dla psiaków, które za silnie nie ciągną i także prawidłowo reagują na komendy w czasie biegu.
Szelki dla psa sportowe więc to również Front Range marki RUFFWEAR. Są to zatem dodatkowo wszechstronne szelki, można montować je pieskowi na częste spacery, oraz też używać przy uprawianiu rekreacyjnie sportów z psem. Szelki dla psa Front Range są nietrudne w regulacji i także wygodne, ich korzyścią jest jednocześnie ekspresowe i dodatkowo łatwe zakładanie oraz ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co powiększa bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, oraz kieszonkę na identyfikator.
Gdy chcemy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, musimy dobrać dla niego optymalne, odpowiednie i dobrane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psa.