Obroże na kleszcze dla psów.

Lato może być wyborną okolicznością, by poświęcić czas swojemu pupilowi. Wyjazd razem z ulubionym psim kompanem to rewelacyjna okoliczność, żeby odpocząć, równocześnie ofiarując psu czas. W letnie miesiącewarto myśleć o kleszczach, ponieważ nasze psy są na nie narażone. Rasy psów, lubiące dużo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, notorycznie łapią kleszcze. W jaki sposób można ochronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy liczne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długotrwałą efektywnością ,a także niewielką ceną. Są dostępne dla psów różnych wymiarów, dzięki czemu z łatwością dostaniemy rozmiar odpowiednią dla wielkości swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciw kleszczom są ziołowe lub substancjami syntetycznymi. Te drugie charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość preparatu działającego na kleszcze jest odpowiednia do wagi psa, trzeba więc upewnić się przed nałożeniem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są niepachnącymi środkami przeciw kleszczom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt poniżej 8kg oraz dla psów większych niż 8kg. Te obroże są zarówno przeciwkleszczowe ,jak i przeciw pchłom, przez co umożliwiają ogólną ochronę psiaka. Obroża dla psa działa przez 8 miesięcy, ponadto jest aktywna od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą licznych niebezpiecznych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów z przyjemnością przebywające w trawie, takie jak labradory, potrzebują zwiększonej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, ponieważ zakażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega ugryzienia psa przez kleszcza, dlatego pozwala ochronę przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, kochające pływanie konieczna jest specjalna profilaktyka, przykładowo w formie zakropień mających preparat na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia działające przeciwpasożytniczo. Aby chronić naszego psa podczas letniej wyprawy warto sprawić sobie pewne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny kraków