Ranking najciekawszych zabawek dla kota

Drapak dla kota – dlaczego jest konieczny?

Chyba każdy przynajmniej raz widział kotka który wyłożonymi łapami drapie jakiś przedmiot. W domu notorycznie ofiarą pada sofa, fotel, drewniany mebel, oraz choćby dywan. Mówimy wtedy często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną spośród oczywistych czynności, jaką musi robić każdy duży pupil. Natomiast nie chodzi tutaj wyjątkowo o ostrzenie pazurów, bo pazury każdy kot ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym pupil oznacza znane terytorium. Zostawia również ślady pazurów na przedmiotach, także w charakterze poinformowania, iż to jego obszar. Jeśli kotek w ogóle nie interesuje się drapaniem, stanowi więc to dla nas sygnał, iż coś go nęka Drapak dla kota położony w pomieszczeniu umożliwi ochronić przed zepsuciem nasze fotele.
zamów kocie zabawki na https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila umożliwiają naszym wybrańcom komfort, są ogromnie konieczne zwłaszcza kotom przebywającym niezmiennie w domu.

Drapak dla kota służy także do gimnastyki. Kotek rozciąga mięśnie, a na nadzwyczaj poszerzonych drapakach ma szansę do wysoce złożonych zabaw. Prawidłowo jest jak najwcześniej przyzwyczaić mruczka do drapaka, by uratować przed podrapaniem stołki albo leżankę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Zazwyczaj kotki drapią przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie żyją właściciele, więc ofiarą może ulec kanapa w salonie. Pupile lubią również oznaczać swoje otoczenie niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakiekolwiek inne zwierzę, na przykład innego kota.

Najlepiej postawić drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy własnego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najwspanialsze, położone w niekorzystnym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotów kupić?
W sprzedaży są dostępne wielorakie rodzaje drapaków dla pupilów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest odporny na zniszczenia a może służyć kotom jako wygodne pole do drzemki. Jest to najskromniejsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ciekawe są też drapaki dla kotów w formie drewnianego palika, postawionego na podkładce pionowo czy pochyło, zawiniętego tkaniną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, jeżeli są niesłychanie rozbudowane, luksusowe, wyposażone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może leżeć na podłodze czy być zamocowany do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości kota. Zwykle drapaki dla kotów dostępne są w kilku różnych wymiarach. W sprzedaży są zarówno drapaki dla kotów także dla hodowli, oraz także drapaki wodoszczelne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest nadzwyczaj obfita, mają one najbogatsze wymiary, posiadają różnorakie funkcje i akcesoria. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym gustem oraz upodobaniami pupila. Jeżeli kot uwielbia dużo odpoczywać, sprawmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeżeli jest żywy i dodatkowo kocha skakać, prawdopodobnie uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.