Rodzaje kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występują również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kocie toalety wyróżniają się tym, że dla ilustracji kociej toalety zadaszonej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalne filtry nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, które lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie wszystkie koty mogą godzić się na nie, jednak większość zgadza się, ale są wyjątki, które za nic nie piszą się na to.
Ale w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka bywa głównie wykonana z tworzywa sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszelkich kotów. Należałoby zapamiętać o odpowiednim rozmiarze. Określone z nich są uzbrojone w zakończenie, aby łatwiej utrzymać czystość.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która naprawdę brzydzą się wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w miernik ruchu. Po cyklu, który został przez nas ustawiony, bądź po cykliczności, kuweta samoistnie uruchamia narzędzie, które usuwa nieczystości do kontenera, albo do kanalizacji. W wyglądzie bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynny brud spada w kierunku dołu. Tenże typ kociej toalety egzystuje w dwóch podkategoriach – w jakich można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które często sprzątają kocią toaletę.

Rozmiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kocich toalet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla tyciutkich kociąt nie powinna być za wysoka, albowiem może wytwarzać uciążliwość przy wejściu. Gdy tylko kotek już skończy 84 dzień życia życia, wypada zakupić nową i o większych rozmiarach kuwetę, dlatego, ażeby wsypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kotek uwielbia rozkopywać i zagrzebywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, ale zostało u góry napisane – należy uważać, ponieważ określone koty mogą nie akceptować takich kuwet, większość akceptuje, albowiem trafiają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, gdy kocia toaleta jest widoczna w Twoim apartamencie, to możesz podjąć decyzję na zakup mebla, w jakim można ustawić do środka kuwetę, gdy tylko nastąpi taki przypadek, bowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, którą można postawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z zadaszeniem, jak i również bez zadaszenia.
Wskazane jest jak też zaopatrzyć się w dodatki, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie brudów podobnie jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html karma dla kotów